Zapraszamy do kierowania pytań na adres e-mail:
Zapraszamy do kierowania pytań na adres e-mail:
Pytanie:
Przeczytałem na państwa stronie, że jest możliwy zwrot kosztów dojazdów. Chciałbym się dowiedzieć, na jakich zasadach to funkcjonuje i kto może starać się o taki zwrot.
Odpowiedź:
Zwrot kosztów podróży na zajęcia jest możliwy, jeśli dojeżdża Pan na nie spoza miejsca, w którym odbywają się szkolenia, co weryfikujemy na podstawie danych zawartych w ankiecie. Zwrot kosztów następuje na podstawie biletów komunikacji zbiorowej, które Pan przedstawia (komplet biletów – tam i z powrotem np. z pierwszego dnia zajęć). Jeśli nie ma połączenia komunikacją zbiorową (autobusem, busem czy pociągiem) lub połączenia, które są, wykluczają Pana dojazd czy powrót na/z szkolenia, może Pan dojeżdżać samochodem; wówczas jednak zwrócimy Panu koszty w wysokości ceny najtańszego biletu na tej trasie (na podstawie oświadczenia przewoźnika). Jeśli nie ma żadnego połączenia – weźmiemy pod uwagę najbliższą miejscowość, do której coś dojeżdża. Dodatkowo potrzebna będzie kopia dowodu rejestracyjnego samochodu.
Formalności w tym zakresie będziemy załatwiać na pierwszych zajęciach szkoleniowych.
Pytanie:
Proszę o informację, czy muszę wypełniać punkty nr 1, 2, 3 i 4 w części dotyczącej Kryteriów merytorycznych w Karcie zgłoszeniowej, jeśli nie zamierzam bezpośrednio po uczestnictwie w projekcie zakładać własnej działalności gospodarczej?
Odpowiedź:
Zgodnie z informacją zawartą w Regulaminie oceny kart zgłoszeniowych warunkiem kwalifikacji do projektu jest spełnienie kryteriów formalnych, tj. między innymi: „Kandydat musi deklarować chęć rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej typu spin off/out, w szczególności w strategicznych branżach regionu. Za deklarację chęci rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej typu spin off/out rozumie się wypełnienie pkt 1 i 2 w Karcie zgłoszeniowej w części dot. Kryteriów merytorycznych”. W związku z powyższym zapisem niewypełnienie ww. punktów w Karcie zgłoszeniowej będzie skutkowało odrzuceniem karty zgłoszeniowej na etapie oceny formalnej.
Harmonogram aktualnej edycji szkoleń
SPINAKER WIEDZY II - Regionalny program wsparcia przedsiębiorczości akademickiej
jest otwartym projektem szkoleniowym skierowanym do osób zamieszkałych (zgodnie z rozumieniem Kodeksu Cywilnego) w województwie podkarpackim zainteresowanych zdobyciem wiedzy w zakresie przedsiębiorczości akademickiej, zarządzania prawem własności intelektualnej i przemysłowej oraz założeniem firmy typu spin off/out. Projekt jest realizowany przez firmę INNpuls Sp. z o.o. w okresie od września 2011 roku do marca 2013 roku.